logo facebook

 

NASI PARTNERZY:

 

 

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

 

 yeti3at

 

  psp11 1

VII Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

VII Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

14 maja 2016 roku w Dolinie Będkowskiej odbędzie się 7. edycja Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego, zawodów wspinaczkowych zorganizowanych przez Klub Wysokogórski Kraków pod patronatem honorym Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Sponsorem głównym imprezy jest firma Petzl.

Impreza, rozgrywana w formie zawodów wspinaczkowych, ma na celu upamiętnienie naszego kolegi Andrzeja Skwirczyńskiego – instruktora KW Kraków, wspinacza, taternika jaskiniowego i eksploratora. Andrzej wytyczył w podkrakowskich skałach wiele dróg wspinaczkowych, przeznaczonych przede wszystkim dla początkujących wspinaczy – stąd towarzyska forma rozgrywki. Zawody przeznaczone są dla wszystkich samodzielnych zawodników wspinaczkowych, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Podczas 7 już edycji MAS rywalizujące ze sobą zespoły wspinaczkowe w czasie 7 godzin będą musiały pokonać jak największą liczbę wskazanych przez nas dróg. Ich punktacja zależeć będzie od rejonu, stopnia trudności oraz długości drogi. Zawodnicy wystąpią w trzech kategoriach – kobiecej, męskiej oraz mieszanej. Zwycięży zespół który otrzyma największą ilość punktów. Nad poprawnym przebiegiem imprezy czuwać będą sędziowie, weryfikując zarówno styl wspinania jak i wykorzystywany sprzęt. Na zwycięskie zespoły czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych hojnych sponsorów. Oprócz nagród dla zwycięzców, jak co roku mamy pulę nagród dla pozostałych zespołów startujących – o ich przyznaniu decyduje szczęśliwy los.

Należy jednak pamiętać, że rywalizacja nie jest tutaj najważniejsza – to co przyciąga uczestników to wspaniała atmosfera imprezy oraz możliwość spotkania w gronie znajomych i najbliższych i spędzenia wspólnie czasu na świeżym powietrzu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji poprzez formularz internetowy bądź w dniu Memoriału w biurze zawodów.

Więcej informacji – listę dróg, regulamin oraz formularz zapisów, znajdziecie na stronie http://www.mas.kw.krakow.pl.

 

 MAS VII plakat