logo facebook

 

NASI PARTNERZY:

 

 

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

 

 yeti3at

 

  psp11 1

Szkolenie_KW

Klubowy kurs skałkowy

KW Opole i Szkoła Wspinania YETI serdecznie zapraszają na wiosenny Klubowy Kurs Wspinaczki Skalnej. Kurs składa się z części teoretycznej (kwiecień) oraz części praktycznej (maj - czerwiec).

Na kurs zapraszamy wszystkich chętnych, także osoby które jeszcze się nigdy nie wspinały.

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej wspinaczki w terenie skalnym, a w szczególności do bezpiecznego pokonywania dróg ubezpieczonych i nieubezpieczonych, zjazdów na linie oraz do ewentualnego uczestnictwa kursie taternickim.

11

 

Cześć teoretyczna kursu składa się z czterech wykładów, które odbędą się w PSP nr 11 (Opole, ul. Chabrów 65) oraz zajęć na ścianie wspinaczkowej (PSP nr 11), na których uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawowe zagadnienia wspinaczki.

W ramach części teoretycznej kursanci zapoznają się z podstawowymi węzłami, sprzętem wspinaczkowym, właściwą techniką ruchu, metodami asekuracji, zasadami budowania stanowisk i innymi zagadnieniami, jak etyka wspinaczkowa.

12A

 

Część praktyczna trwać będzie 6 dni podzielonych na dwa wyjazdy w skałki (piątek, sobota, niedziela).  W trakcie kursu wspinać się będziemy w Skałkach Lądeckich i w Sokolikach k. Jeleniej Góry. W razie problemów z wpasowaniem się w termin będzie możliwe szkolenie w terminie późniejszym.

Część praktyczna kursu jest zgodna z programem szkoleniowym Polskiego Związku Alpinizmu. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie czteroosobowych, prowadzą instruktorzy PZA. Komplet sprzętu wspinaczkowego (za wyjątkiem butów do wspinaczki) zapewniają instruktorzy.

 Uwaga!

Istnieje możliwość przystąpienia do części praktycznej w promocyjnej cenie pod warunkiem zapisania się do Klubu.

Zgłoszenia i ewentualne pytania proszę kierować do kierownika kursu:
Arkadiusz Tabisz
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 606 591 590

 

 

19

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE ODBĘDZIE SIĘ 8 kwietnia (wtorek) o godz. 19.00 w sali gimnastycznej PSP nr 11 w Opolu (ul. Chabrów 65).

Koszt kursu:
część teoretyczna: 50 zł,
część praktyczna: 540 zł (cena dla członków Klubu oraz osób, które wstąpią do KW Opole przed rozpoczęciem części praktycznej); cena dla pozostałych: 650 zł.
Koszty wyjazdów w skałki, w tym wyżywienie i noclegi (15-20zł za noc) pokrywają kursanci.

Warunkiem przystąpienia do części praktycznej jest zaliczenie części teoretycznej kursu. Opłatę za część teoretyczną należy wnieść na zebraniu organizacyjnym lub przelewem na konto klubu.

 

Uwaga - ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność dokonania wpłaty.

Plakat kurs 03 2014