logo facebook

 

NASI PARTNERZY:

 

 

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

 

 yeti3at

 

  psp11 1

Artykuły

IV Memorial Pawła Wyrwy

IV Memoriał Pawła Wyrwy

Cześć Panie i Panowie
Już za tydzień - 21 maja br.  odbędzie się czwarty memoriał naszego kolegi śp. Pawła Wyrwy. Sądzę, że nie powinno nas tam zabraknąć, zwłaszcza że Paweł pochodził z naszego opolskiego środowiska i był jednym z najlepszych wspinaczy skalnych tamtych lat w Polsce. Nasz udział w imprezie będzie najlepszym sposobem na uczczenie tej wielkiej postaci świata ludzi gór.

 

Do zobaczenia w skałach

 

Arek Tabisz 

 

 

Szczegóły znajdziecie tutaj:

http://pawelwyrwa.pl/

 

 

Paweł Wyrwa. Dla jednych był on najważniejsza osobą w ich życiu, dla innych był bardzo dobrym przyjacielem i kolegą, towarzyszem wielu wspinaczek… Zdecydowana większość z nas poznała go jako jednego z najlepszych polskich wspinaczy, który sukcesywnie podnosił swoją poprzeczkę do góry. Jednak nie to było jego największym skarbem. Dla każdej osoby, która miała okazję poznać Pawła, która miała szansę porozmawiać z nim, związać się sznurkiem, Paweł był osobą przepełnioną niesamowitą energią i chęcią działania. Wyznaczał sobie jasne cele, uparcie do nich dążył i, co najważniejsze, zarażał tym podejściem wszystkich dookoła. Nie było drogi nie do zrobienia, planu nie do zrealizowania, rzeczy nie do powiedzenia… Liczyło się to, co jest tu i teraz… I Paweł naprawdę potrafił to wykorzystać…

Niestety nadszedł bardzo trudny dzień w jego życiu, kiedy to zdiagnozowano u niego raka krtani. Siła i determinacja z jaką pokonywał kolejne drogi w skałach, znalazła odzwierciedlenie także w codziennym życiu, kiedy to przyszło mu zmierzyć się z najpoważniejszym przeciwnikiem. Szala tej nierównej walki wielokrotnie była przeciągana na korzyść Pawła, jednak ostatecznie choroba zwyciężyła…

Paweł do końca swoich dni mówił, że nie należy wierzyć lekarzom, nie należy szperać w internecie i szukać informacji na temat swojej choroby… Trzeba natomiast wierzyć w to, że się zdrowieje i że może już być tylko lepiej. Trzeba cisnąć.

Chcemy, aby Paweł na zawsze pozostał w Waszej pamięci i chcemy Was zarazić tą motywacją i wiarą w siebie, jaka Pawłowi towarzyszyła do samego końca.  Dlatego gorąco Was zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach Memoriału.

pawel-wyrwa-2

Paweł Wyrwa. Fot. Maciek Gajewski.