logo facebook

 

NASI PARTNERZY:

 

 

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

 

 yeti3at

 

  psp11 1

Artykuły

Klubowy kurs skałkowy 2016

Klubowy kurs skałkowy 2016


KW Opole serdecznie zaprasza na wiosenny Klubowy Kurs Wspinaczki Skalnej. Kurs składa się z części teoretycznej (kwiecień) oraz części praktycznej (maj - czerwiec).

Na kurs zapraszamy wszystkich chętnych, także osoby które jeszcze się nigdy nie wspinały.

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej wspinaczki w terenie skalnym, a w szczególności do bezpiecznego pokonywania dróg ubezpieczonych i nieubezpieczonych, zjazdów na linie oraz do ewentualnego uczestnictwa kursie taternickim.

Cześć teoretyczna kursu składa się z czterech wykładów, które odbędą się w PSP nr 11 (Opole, ul. Chabrów 65) oraz zajęć na ścianie wspinaczkowej (PSP nr 11), na których uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawowe zagadnienia wspinaczki.

W ramach części teoretycznej kursanci zapoznają się z podstawowymi węzłami, sprzętem wspinaczkowym, właściwą techniką ruchu, metodami asekuracji, zasadami budowania stanowisk i innymi zagadnieniami, jak etyka wspinaczkowa.

Część praktyczna trwać będzie 6 dni podzielonych na dwa wyjazdy w skałki (piątek, sobota, niedziela).  W trakcie kursu wspinać się będziemy w Skałkach Lądeckich oraz na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. W razie problemów z wpasowaniem się w termin będzie możliwe szkolenie w terminie późniejszym.

Część praktyczna kursu jest zgodna z programem szkoleniowym Polskiego Związku Alpinizmu. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie czteroosobowych, prowadzą instruktorzy PZA. Komplet sprzętu wspinaczkowego (za wyjątkiem butów do wspinaczki) zapewniają instruktorzy.

Uwaga!

Istnieje możliwość przystąpienia do części praktycznej w promocyjnej cenie pod warunkiem zapisania się do Klubu.

Zgłoszenia i ewentualne pytania proszę kierować do kierownika kursu:
Arkadiusz Tabisz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. 606 591 590

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE ODBĘDZIE SIĘ 12 kwietnia (wtorek) o godz. 19.00 w sali gimnastycznej PSP nr 11 w Opolu (ul. Chabrów 56).

Koszt kursu:
część teoretyczna: 60 zł,
część praktyczna: 580 zł (cena dla członków Klubu oraz osób, które wstąpią do KW Opole przed rozpoczęciem części praktycznej); cena dla pozostałych: 680 zł.
Koszty wyjazdów w skałki, w tym wyżywienie i noclegi (25-35zł za noc) pokrywają kursanci.

Warunkiem przystąpienia do części praktycznej jest zaliczenie części teoretycznej kursu.

Opłatę za część teoretyczną należy wnieść na zebraniu organizacyjnym.

Uwaga - ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność dokonania wpłaty.

 


Arek T.